Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Haritalarda Yeryüzü Şekillerinin Gösterilmesi

Dersler Haritalarda Yeryüzü Şekillerinin Gösterilmesi dersi altında, Tarama Yöntemi, Gölgelendirme Yöntemi, Kabartma Yöntemi, Renklendirme Yöntemi, İzohips Yöntemi, Profil Çıkarma ve Yükseklik Bulunması anlatılmaktadır. Haritalarda Yeryüzü Şekillerinin Gösterilmesi dersine girmek için tıklayınız.

 
Coğrafya'nın Tanımı

Dersler Coğrafya'nın Tanımı dersi altında, Genel Coğrafya, Yerel Coğrafya, Matematik Konum, Ekvator, Paralel, Enlem, Meridyen ve Boylam anlatılmaktadır. Coğrafya'nın Tanımı dersine girmek için tıklayınız.

 
Saat Hesapları

Dersler Saat Hesapları dersi altında, Zaman Hesaplamaları, Yerel Saat Problemleri, Türkiye'nin Matematiksel Konumu, Türkiye'nin Özel Konumu, Türkiye'nin Stratejik Konumu anlatılmaktadır. Saat Hesapları dersine girmek için tıklayınız.

 
Harita Bilgisi

Dersler Harita Bilgisi dersi altında, Coğrafi Yönler ve Yön Bulma, Yön Bulma Yöntemleri,  Harita ve Harita Çizimi, Ölçek, Çizik Ölçek, Kesir Ölçek, Ölçeklerin Birbirine Çevrilmesi anlatılmaktadır. Harita Bilgisi dersine girmek için tıklayınız.

 
Harita Çeşitleri

Dersler Harita Çeşitleri dersi altında, Kullanım Amaçlarına Göre Haritalar, Ölçeklerine Göre Haritalar, Harita Uzunluk Hesapları anlatılmaktadır. Harita Çeşitleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Dünyamızın Şekli

Dersler Dünyamızın Şekli dersi altında,Dünyamızın  Şekli, Dünyamızın Boyutları, Dünyamızın Hareketleri, Dünyanın Kendi Ekseni Etrafında Hareketi, Dünyanın Güneş Etrafındaki Hareketi, Kuzey Yarımküre, Güney Yarımküre ve Ekinoks Durumu  anlatılmaktadır. Dünyamızın Şekli dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 4

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER