Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Madde

Dersler Madde dersi altında, Kütle, Hacim, Eylemsizlik, Saf Madde, Element ve Bileşik anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Madde dersine girmek için tıklayınız.

 
Karışım

Dersler Karışım dersi altında, Heterojen Karışımlar, Süspansiyon, Emülsiyon, Maddenin Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Karışım dersine girmek için tıklayınız.

 
Atom

Dersler Atom dersi altında, Atom ve Atomla İlgili Terimler, Proton, Nötron ve Elektron Sayısı, Kütle Numarası, İyon, Katyon, İzotop Atom, İzoton, İzobar, Allotrop, Elektronların Yörüngeye Dizilişi ve Pauli Prensibi   anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Atom dersine girmek için tıklayınız.

 
Periyodik Cetvel

Dersler Periyodik Cetvel dersi altında, Metaller, Ametaller, Soygazlar, Bileşik Oluşumu ve Kimyasal Bağlar, İyonik Bağlar, Kovalent Bağlar, Apolar Kovalent Bağ, Polar Kovalent Bağ, Çözeltiler, Doymuş Çözeltiler, Doymamış Çözeltiler, Aşırı Doymuş Çözelti, İyonlu Çözeltiler, Moleküler Çözeltiler, Ayıraç ve Bileşiklerin Sınıflandırılması   anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Periyodik Cetvel dersine girmek için tıklayınız.

 
Kimyasal Reaksiyonlar, Reaksiyon Denkleştirme, Elektroliz ve Kaplama

Dersler Kimyasal Reaksiyonlar,Reaksiyon Denkleştirme, Elektroliz ve Kaplama dersi altında, Kimyasal Reaksiyonlarda Kütlenin Korunumu, Reaksiyon Yazma ve Denkleştirme, Elektroliz ve Kaplama, Katalizör, Kimyasal Reaksiyon Çeşitleri, Asit Baz Reaksiyonları, Metal Asit Reaksiyonları, Yanma Reaksiyonu, Ayrışma Reaksiyonları, Birleşme Reaksiyonları, Endotermik Reaksiyonlar ve Ekzotermik Reaksiyonlar  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Kimyasal Reaksiyonlar,Reaksiyon Denkleştirme, Elektroliz ve Kaplama dersine girmek için tıklayınız.

 
Maddenin Fiziksel Halleri

Dersler Maddenin Fiziksel Halleri dersi altında, Maddenin Katı Sıvı ve Gaz Halleri, Maddenin Ortak Özellikleri, Maddenin Ayırt Edici Özellikleri, Yoğunluk, Erime ve Donma Noktası, Kaynama ve Yoğunlaşma Noktası, Genleşme, Esneklik, İletkenlik, Çözünürlük ve Çözünürlüğe Etki Eden Faktörler   anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Maddenin Fiziksel Halleri dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 2

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER