Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Canlıların Ortak Özellikleri

Dersler Canlıların Ortak Özellikleri dersi altında, Hücresel Yapı, Beslenme, Ototrof ve Hetetotrof Beslenme, Sindirim Yapma, Solunum, Büyüme ve Gelişme, Boşaltım, Hareket ve Duyarlılık, Üreme, İç Denge, Nükleik Asit ve Protein Bulundurma  anlatılmaktadır. Canlıların Ortak Özellikleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Hücre

Dersler Hücre dersi altında, Hücre Organelleri, Hücrenin Yapısı, Çekirdekli (Ökaryot) Hücreler, Çekirdeksiz (Prokaryot) Hücreler, Hücre Zarı, Sitoplazma, Organeller, Ribozom, Endoplazmik Retikulum, Golgi Cisimciği, Lizozom, Koful, Mitekondri, Plastitler, Kloroplast, Kromoplast, Lökoplast, Sentrozom, Çekirdek, Çekirdek Zarı, Çekirdek Plazması, Çekirdekçik,  Kromatin İplik  anlatılmaktadır. Hücre dersine girmek için tıklayınız.

 
Besinler

Dersler Besinler dersi altında, Kimyasal Yapılarına Göre, Sindirilme Özelliklerine Göre ve Görevlerine Göre Besinler, Organik Besinler, Karbonhidratlar, Proteinler, Yağlar, Vitaminler, İnorganik Besinler, Su ve Madensel Tuzlar anlatılmaktadır. Besinler dersine girmek için tıklayınız.

 
Hücrede Madde Alışverişi

Dersler Hücrede Madde Alışverişi dersi altında, Difizyon, Ozmoz, Aktif Taşıma, Turgor Basıncı, Ozmotik Basınç, Emme Kuvveti,Endositoz, Fagositoz, Ekzositoz anlatılmaktadır. Hücrede Madde Alışverişi dersine girmek için tıklayınız.

 
Nükleik Asitler, DNA, RNA, Kromozom

Dersler Nükleik Asitler, DNA, RNA, Kromozom dersi altında, Nükleotitin Yapısı, Fosfat, Şeker, Azotlu Organik Baz, DNA ve DNA'nın Özellikleri, Kromozomun ve DNA'nın Yapısı, DNA Eşlemesi, RNA, Elçi RNA, Ribozom RNA'sı, Taşıyıcı RNA anlatılmaktadır. Nükleik Asitler, DNA, RNA, Kromozom  dersine girmek için tıklayınız.

 
Solunum Fotosentez Çimlenme

Dersler Solunum Fotosentez Çimlenme dersi altında, Oksijenli ve Oksijensiz (Mayalanma:Fermantasyon) Solunum, Fotosentez, Fotosentez Hızını Etkileyen Faktörler, Çimlenme, Tohum, Meyve, Terleme ve Terleme Hızına Etki Eden Faktörler anlatılmaktadır. Solunum Fotosentez Çimlenme dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 4

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER