Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Vektör ve Kuvvet

Dersler Vektör ve Kuvvet dersi altında, Fizikte Büyüklükler, Vektörlerin Toplanması, Skaler ve Vektörel Büyüklükler anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Vektör ve Kuvvet dersine girmek için tıklayınız.

 
Kuvvet ve Denge

Dersler Kuvvet ve Denge dersi altında, Paralel ve Aynı Yönlü Kuvvetler, Paralel ve Zıt Yönlü Kuvvetler, Birbirine Dik Kuvvetlerin Bileşkesi, Kuvvetlerin Dengesi ve Dengeleyici Kuvvet  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Kuvvet ve Denge dersine girmek için tıklayınız.

 
Hareket

Dersler Hareket dersi altında, Uç uca ekleme metodu, Ortalama hız, İvme ve Bağıl Hız anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Hareket dersine girmek için tıklayınız.

 
Doğrusal Hareket

Dersler Doğrusal Hareket dersi altında, Düzgün Doğrusal Hareket, Düzgün Hızlanan Hareket, Düzgün Yavaşlayan Hareket, Konum Zaman ve Hız Zaman Grafikleri  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Doğrusal Hareket dersine girmek için tıklayınız.

 
İş Güç

Dersler İş Güç dersi anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. İş Güç dersine girmek için tıklayınız.

 
Enerji

Dersler Enerji dersi altında, Kinetik(Hareket) Enerjisi, Potansiyel Enerji, Mekanik Enerjinin Korunumu ve İş Enerji Değişimi  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Enerji dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 5

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER