Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Oran - Orantı

DerslerOran - Orantı dersi altında, Orantının Özellikleri, Doğru Orantı, Ters Orantı, Bileşik Orantı, Aritmetik ve Geometrik Orta anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Oran - Orantı dersine girmek için tıklayınız.

 
Denklem Kurma

DerslerDenklem Kurma dersi altında, Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler, Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli Denklemler, Özel Denklemler anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Denklem Kurma dersine girmek için tıklayınız.

 
İstatistik

Derslerİstatistik dersi altında, Denklem Kurma(Problemler), Sayı- Kesir Problemleri, Yaş Problemleri  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. İstatistik dersine girmek için tıklayınız.

 
Sayı Kümeleri

Dersler Sayı Kümeleri dersi altında, Doğal Sayılar, Tam Sayılar, Rasyonel Sayılar,İrrasyonel Sayılar ve Reeel Sayılar anlatılmaktadır. Sayı Kümeleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Binom Açılımı ve Pascal Üçgeni, Özdeşlikler, Çarpanlara Ayırma, Kesirli İfadelerin Sadeleştirilmesi

DerslerBinom Açılımı ve Pascal Üçgeni, Özdeşlikler, Çarpanlara Ayırma, Kesirli İfadelerin Sadeleştirilmesi dersi altında, Harfli İfadelerde Toplama Çıkarma, Harfli İfadelerde Çarpma, Pascal Üçgeni ve Binom Açılımı, Özdeşliklerden Yararlanarak Çarpanlara Ayırma, Harfli İfadeleri Çarpanlara Ayırma, Kesirli İfadelerin Sadeleştirilmesi  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Binom Açılımı ve Pascal Üçgeni, Özdeşlikler, Çarpanlara Ayırma, Kesirli İfadelerin Sadeleştirilmesi dersine girmek için tıklayınız.

 
Onluk Sayma Sistemi

Dersler Onluk Sayma Sistemi altında, Sayıların Çözümlenmesi anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Onluk Sayma Sistemi dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 3

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER