Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Tarih Çağları

Dersler Tarih Çağları dersi altında, Tarihin Çağlara Ayrılması, Tarih Öncesi Çağlar, Tarihe Yardımcı Bilim Dalları ve Takvim Bilgisi anlatılmaktadır. Tarih Çağları dersine girmek için tıklayınız.

 
İlk Çağ Medeniyetleri

Dersler İlk Çağ Medeniyetleri dersi altında, Mezopotamya Uygarlıkları, Anadolu Uygarlıkları, Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, İyonlar, Urartular, Orta Asya Türk Tarihi ve Türklerin İlk Yurdu ve Göçler anlatılmaktadır. İlk Çağ Medeniyetleri  dersine girmek için tıklayınız.

 
İslam Tarihi

Dersler İslam Tarihi dersi altında, İslamiyetten Önce Arabistan'ın Durumu, İslamiyetin Doğuşu ve Hz. Muhammet Dönemi, Bedir Savaşı, Uhud Savaşı, Hendek Savaşı, Mekke'nin Fethi, Veda Haccı, Dört Halife Dönemi, Emeviler Dönemi, Abbasiler Dönemi, İslam Kültür ve Medeniyeti   anlatılmaktadır. İslam Tarihi dersine girmek için tıklayınız.

 
İlk Müslüman Türk Devletleri

Dersler İlk Müslüman Türk Devletleri dersi altında, Türklerin İslamiyete Girişi, Karahanlılar, Gazneliler, Tulunoğulları, Akşitler, Büyük Selçuklu Devleti, İlk Müslüman Türk Devletlerinde Kültür ve Medeniyet, Anadoluya Yapılan Türk Akınları, Anadoluda Kurulan İlk Beylikler anlatılmaktadır. İlk Müslüman Türk Devletleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Anadolu Beylikleri

Dersler Anadolu Beylikleri dersi altında, Karamanoğulları, Karesioğulları, Aydınoğulları, Candaroğulları, Germiyanoğulları, Hamitoğulları, Menteşoğulları, Saruhanoğulları, Dulkadiroğulları ve Beyliklerin Türk tarihi açısından önemi  anlatılmaktadır. Anadolu Beylikleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Diğer Türk Devletleri

Dersler Diğer Türk Devletleri dersi altında, Moğol İmparatorluğu, Altın Orda Devleti, Timur İmparatorluğu, Babür İmparatorluğu, Karakoyunlu Devleti, Akkoyunlu Devleti, Türk Devletlerinde Devlet Yönetimi, Din, Sosyal ve Ekonomik Hayat  anlatılmaktadır. Diğer Türk Devletleri dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 4

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER