Dersevi Ücretsiz Online Dershane

Sözcükte Anlam

Dersler Sözcükte Anlam dersi altında, Gerçek Anlam, Mecaz Anlam, Somut Anlam, Ad Aktarması (Mecaz-ı Mürsel), Dolaylama, Terim Anlam, Eş Anlamlılık, Zıt Anlamlılık, Eş Seslilik, Yansıma, İkileme, Genel ve Özel Anlam anlatılmaktadır. Sözcükte Anlam dersine girmek için tıklayınız.

 
Deyimler ve Atasözleri

Dersler Deyimler ve Atasözleri dersi altında, Deyimler ve Atasözleri anlatılmakta ve konu ile ilgili örnekler yer almaktadır. Deyimler ve Atasözleri dersine girmek için tıklayınız.

 
Cümlede Anlam

Dersler Cümlede Anlam dersi altında, Nesnel Yargı, Öznel Yargı, Neden Sonuç İlişkisi, Koşula Bağlılık, Varsayım, Önyargı, İhtimal, Karşılaştırma, Tanımlama, Üslup, Eleştirme, Özeleştiri, Cümle Oluşturma, Cümle Tamamlama, Cümle Yorumu,  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Cümlede Anlam dersine girmek için tıklayınız.

 
Paragraf Bilgisi

Dersler Paragraf Bilgisi dersi altında, Paragrafta Anlatım Teknikleri, Paragrafta Giriş Cümlesi, Paragrafta Gelişme Cümlesi, Paragrafta Sonuç Cümlesi, Paragrafta Konu Ana Düşünce ve Paragrafta Yardımcı Düşünce   anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Paragraf Bilgisi dersine girmek için tıklayınız.

 
İsim Zamir

Dersler İsim Zamir dersi altında, Sözcük Türleri, İsim Fiil Farkı, Cins İsim, Tekil İsim, Çoğul İsim, Topluluk İsmi, Somut İsim, Soyut İsim, İsimlerde Küçültme, Zamirler, Şahıs Zamirleri, İşaret Zamirleri, Belgisiz Zamirler, Soru Zamirleri, Dönüğlülük Zamiri ve İlgi Zamiri anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. İsim Zamir dersine girmek için tıklayınız.

 
Sıfat, Zarf, Edat

Dersler Sıfat, Zarf, Edat dersi altında, Niteleme Sıfatları, Belirtme Sıfatları, İşaret Sıfatları, Belgisiz Sıfatlar, Soru Sıfatları, Sayı Sıfatları, Zarflar, Durum Belirteçleri, Zaman Belirteçleri, Yer- Yön Belirteci, Miktar Belirteçleri, Soru Belirteçleri ve Edatlar  anlatılmakta ve konu ile ilgili çözümlü örnekler yer almaktadır. Sıfat, Zarf, Edat dersine girmek için tıklayınız.

 


Sayfa 1 > 3

Dersevi Forum Editörü Veya Eğitmeni Olmak İstermisiniz?

Dersevi.net forum sayfası yakında açılıyor. Forum editörü veya eğitmeni olabilirim diyorsanız CV niz ile birlikte iletişim bilgilerinizi info@dersevi.net 'e gönderin.

DERSLER